Můj příběh

Vytvářím vlastní pohádkové příběhy, kterými bych ráda dětem i dospělým předala více radosti a pochopení lidských
i životních hodnot, které vedou ke šťastnějšímu
a spokojenějšímu životu...

Jsem spokojená, šťastná maminka, která by na základě svých životních zkušeností ráda vedla a inspirovala lidi již od jejich útlého dětství ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu. Mám ráda děti a přeji si, abychom do nich už v dětství vložili ty správné programy, které je povedou k větší hojnosti, sebe-vědomí, lásce, …

K tomuto tématu mě přivedla vlastní cesta, která nebyla vždy tak optimistická, jak by se na první pohled zdálo.

Navenek jsem působila sice jako veselý člověk, usměvavé sluníčko, ale ve skutečnosti jsem se cítila nešťastná a uvnitř sebe jsem prožívala spoustu strachů a obav, ze kterých jsem nevěděla kudy kam.

V dětství jsem měla mnoho snů, které se nesplnily, protože jsem zřejmě nikdy nepotkala Aladinovu lampu nebo Zlatou rybku. Stejně bych ale tenkrát měla mnoho přání a neuměla bych se rychle rozhodnout, která ta tři jsou nejdůležitější :-).

Velkým úskalím mého života bylo přesvědčení, že všechno, co chci, si musím prostě a jednoduše nějak zasloužit. Vše dostanu jen v případě, že pro to něco udělám. Uvedu to na příkladu.

Přála jsem si kolo. ALE TO SE TU NEMOHLO JEN TAK OBJEVIT, NEMOHLA JSEM HO PŘECE JEN TAK DOSTAT. Byla jsem přesvědčena, že si na něj musím vydělat prací. Tenkrát jsem neměla pocit, že by mi něco jen tak náleželo. Že tak, jako mám k dispozici vzduch, který dýchám, zdraví, které mám, mohu mít například kolo či jiné podobné věci.

Tohle všechno se ale začalo postupně od září 2008 měnit. V té době jsem byla na dvou kurzech Silvovy metody, na Přechodu přes oheň a dalších seminářích a kurzech, na kterých jsem se dozvídala o síle a kouzlu našeho podvědomí. O tom, že v sobě máme jakási přesvědčení, která do nás jsou vštěpována už od dětství a mohou nás brzdit v našem úspěchu.

Od té doby jsem absolvovala mnoho dalších seminářů týkajících se naší mysli a našeho vědomí a podvědomí. Tyto oblasti studuji dodnes. Posléze jsem začala meditovat a aktivně pracovat na svých nežádoucích přesvědčeních.

Hlavně jsem si ale uvědomila, že si převážnou část svých programů neseme z dětství.

Literatura byla vždy mou vášní. V dětství jsem milovala a dodnes zůstaly mou srdeční záležitostí pohádky.

Miluju kouzlo pohádkového světa, ve kterém je všechno možné. Hodné nadpřirozené bytosti, které nám pomáhají. Svět plný fantazie...

Když jsem na vysoké škole studovala český jazyk a literaturu a historii, byla mým nejoblíbenějším předmětem Dětská literatura. I v tomto období jsem pohádek přečetla více než dost.

Zároveň jsem však paralelně studovala „literaturu úspěchu“.

Po státnici z psychologie jsem si začala ještě více uvědomovat, jak nás pohádky ovlivňují, že v mnoha ohledech nekorespondují s „literaturou úspěchu“. Už tenkrát jsem se hodně zamýšlela nad tím, jaký odkaz jednou předáme svým dětem a další generaci vůbec.

Pohádky dětem přináší tolik krásy do života.

Někdy ovšem i negativních vzorců a přesvědčení, která si později odnáší do svého života.

V pohádkách často bývá obrovský kontrast bohatých a chudých.

Dále si v pohádkách musí každý, kdo něco chce, tu danou věc odsloužit, aby si ji pak mohl zasloužit.

Je toho samozřejmě mnohem, mnohem více. Když se vrátíme k našim klasickým pohádkám, kdy jde Červená karkulka lesem a číhá na ni velké nebezpečí... To se potom stává i příroda, ta moudrost sama, naším velkým nepřítelem...

A jestliže je tedy podvědomí člověka vytvářeno z velké části v době dětství, kdo nebo co má na něj největší vliv? Převážně je to rodina, kamarádi, média a v neposlední řadě také pohádky, které jsou dětem předčítány. A chceme jim stále dokola povídat o omezenosti vesmíru? O chudobě v kontrastu s bohatstvím? …

Mým cílem je vám, rodičům, nebo budoucím rodičům, nebo přesněji maminkám, ukázat nový pohled na dnešní pohádky. Opět ve Vás probudit dítě, abyste se mohli více přiblížit a pochopit Vaše vlastní dítě.

Mnozí z Vás se setkávají s „literaturou úspěchu“ až dnes.

Co by se ovšem stalo s jedincem, když by se s pozitivním přístupem setkal v raném dětském věku? Co kdyby z něj vyrůstala sebevědomá velkorysá bytost? Co kdyby získalo lepší pohled na život a přispělo tím ke svému většímu úspěchu a životní pohodě?

Jaké by to bylo, kdybychom se na sebe samé a každého člověka dívali jako na zázrak? Jako na někoho jedinečného?

 

Ráda bych Vám ukázala možné cesty k tomu, jak se děti s „literaturou úspěchu“ mohou setkat již ve svém dětství. Zvolila jsem více forem, které se Vám, věřím, budou líbit. Jednou z nich je pohádková kniha pro děti. Vytvořila jsem nové vlastní pohádkové příběhy, které povedou vaše dítě k pochopení některých duchovních zákonů, a tím mohou být spokojenější a šťastnější. Kniha obsahuje 13 pohádkových příběhů s hodnotami, jako jsou například: vytrvalost, štěstí, láska, vděčnost ...

Také doporučuji si stáhnout a přečíst můj e-book zdarma, který Vám ještě více ukáže pohled na dnešní pohádkový svět.

 

Stáhněte si e-book zdarma Šťastné dítě je předurčeno k úspěchu

V tomto e-booku se spolu vydáme na cestu za objevováním štěstí Vašich dětí...

Stáhněte si e-book zdarma Ukázka z knihy Lásenka a její kouzelná zahrada

Najdete v něm malou ukázku knížky pro děti Lásenka a její kouzelná zahrada...

Přečtěte si knihu Lásenka a její kouzelná zahrada
a spolu s vílami a skřítky objevte tajemství některých životních hodnot.