Lásenka a její kouzelná zahrada

Kniha pro děti i dospělé

Slova autorky o knize

Čtete dětem pohádky?

Chcete  je od dětství vést k hojnosti, vděčnosti, vytrvalosti, lásce, …?

Často v pohádkách čtete, jací jsou bohatí lumpové a jak obrali i žebráky? Jak jsou chudí dokonalí? Jak si můžete cokoliv přát jen tehdy, pokud potkáte zlatou rybku? Anebo nějaké zvíře? A hrdina má zpravidla jen tři přání? Jak v pohádkách musí sloužit, aby si mohl za- sloužit?

Miluji pohádky a pohádkové příběhy. Byly mi předčítány už v dětství. Později jsem si je začala číst sama. I na vysoké škole jsem milovala předmět s názvem Dětská literatura. Přečetla jsem jich nepřeberné množství. Tenkrát jsem paralelně studovala „literaturu úspěchu“. A když čtete pohádky očima „dospěláka“, najednou pochopíte, jaké že nám předávají vzorce a jak nás ovlivňují.

Vytvořila jsem pro Vás a Vaše děti nové pohádkové příběhy, díky kterým:

  • Vaše děti lépe pochopí abstraktní pojmy, jako je např. vděčnost, štěstí, láska, …
  • Se seznámí s důležitými životními hodnotami
  • Poznají některé byliny, jejich vlastnosti a využití
  • Se prohloubí komunikace s Vašimi dětmi

 

Představte si, jak čtete dětem pohádku například
o Blahobytníčkovi, který v jádru vysvětluje, že je všechno možné. Že v životě přitahujeme ty věci, na které nejvíce myslíme. Ukážete tím svému dítěti, že si může přát opravdu téměř cokoliv. A ze zkušeností vím, že se Vám se svými přáními rádi svěří a ukáží Vám svět plný fantazie. Možná se s nimi rádi do tohoto světa vydáte i Vy a odkryjete tajemství,
o kterých jste neměli ani tušení :).

Reference

Příběhy srdce - tak bych nazvala tyto pohádkové příběhy, které hladí duši. Formou dětského prožívání mohou čtenářům odhalit tajemství životních zákonů a pozitivní pohled na nejrůznější aspekty života.

Děti si pomocí těchto příběhů mohou uvědomit, že život skýtá mnoho neprobádaného, že není vždy jedna správná cesta a že spousta obyčejných věcí má hluboký význam.

Přestože je kniha určena primárně dětem, věřím, že si ji zamilují i dospělí.

Svým obsahem vyplňuje mezeru na poli dětské literatury a vkládá do řádků i něco z duchovní oblasti.
Bc. Veronika VojtkováUčitelka v MŠ
Pracuji jako učitelka v mateřské škole. Když jsem si přečetla knihu „Lásenka a její kouzelná zahrada“, chtěla jsem se o její příběhy s dětmi podělit. Byla jsem napjatá, jak na ně budou reagovat, protože to nejsou tak úplně běžné pohádky. Mají v sobě ukrytá velká moudra přírody a hluboké duchovní pravdy, které si lidé navzájem předávají, aniž to možná mnozí vědí. Pravdy, které máme geneticky zakódovány v sobě a které naše životy drží v rovnováze.

Po přečtení prvního příběhu jsem s jistotou věděla, že je tato kniha opravdu povedená. Děti, jak všichni dobře vědí, jsou velkými kritiky. Jsou otevřené, nesmlouvavé a jdou rovnou k věci. Když se jim něco nelíbí, řeknou to hned, bez skrupulí. Naopak – když je cokoliv zaujme, hluboce se ponoří do okamžiku „teď a tady“. Nikdo a nic je v daný moment nedokáže vyrušit. A přesně toto nastalo, když jsem jim četla jednotlivé příběhy této knihy. Nechávaly se houpat na vlnách fantazie, snovaly ve svých hlavinkách plány a přání, se kterými se svěří skřítkovi Blahobytníčkovi a rády se se mnou o svá tajemství podělily. Na našich společných procházkách přírodou, které tolik milují, si pak zcela automaticky sedaly pod vzrostlé stromy, vzývaly skřítky a víly, aby... To už bych ale hodně prozradila. Sami uvidíte, jaké báječné okamžiky Vás čekají při čtení této knihy dětem.
Bc. Renáta HejdováUčitelka v MŠ
Pohádková kniha Lásenka a její kouzelná zahrada je jedním slovem kouzelná.

Je to kniha, která v sobě nese hlubokou moudrost a pravdu. Její kouzlo tkví nejen v bohatých ilustracích, ale hlavně ve svém obsahu. Předkládá dětem i dospělým klíčová životní témata. Dítě se v pohádkových příbězích dozví nejen o síle přírody a respektu k ní, ale také o významných tématech, jako je například láska, vděčnost, vytrvalost, životní nadhled, stanovování cílů. Také se naučí, jak si správně přát.

Tato kniha je skvělým začátkem do života pro každé dítě a inspiruje se v ní i rodič. Hodí se jak do rodinné knihovny, tak každému, kdo pracuje s dětmi. Je to publikace, kterou ze srdce doporučím těm, kterým záleží na tom, aby jeho dítě bylo v životě šťastné. Nyní jsem v radostném očekávání prvního děťátka a nesmírně se těším, až mu budu tyto příběhy předčítat a jak si o nich budeme společně povídat. Protože hlavně o tom kniha je :). Jsou to pohádky o životě, ke kterým se budeme jistě často vracet.
Ing. Sylva TesařováInterní školitelka banky
Lásenku jsem dostala do ruky ještě „teplou“ z tiskárny. Byla jsem jednou z prvních čtenářek a úvodní kapitoly jsem přečetla s velkým zájmem a okouzlením sama…

Podruhé jsem se do knížky začetla se svými dětmi. Každý večer jsem své čtyřleté Stellince představila jednu z kouzelných bytostí, které v knize provázejí malého Honzíka jeho zahradou.

Vím, jak si děti v tomto věku vybírají věci intuitivně a podle toho, jak je baví a líbí se jim. Přiznávám, že Lásenku jsme četly každý večer a při poslední kapitole byla Stellinka smutná, že už jsme u konce. Po přesvědčení, že budeme číst a prohlížet krásné ilustrace znova od začátku, se uklidnila.

Devítiletý syn Matěj si většinou čte své knížky, ale při čtení Lásenky, kdy jsme byli všichni v jednom pokoji, si svůj žánr do ruky nevzal, zhasl lampičku a tiše nás poslouchal...

Honzíka, jako průvodce a hlavního hrdinu jsem trošku odsunula stranou a nahradila ho jménem své dcerky. Tím se Stellinka více zapojila do děje a mohla ve své fantazii prožívat všechna dobrodružství s krásnými vílami…

Já sama čtu podobnou literaturu osobního růstu už řadu let a jsem moc vděčná Lence, že napsala Lásenku jako nenásilný první krůček i pro naše děti. Tímto zábavným způsobem dětem můžeme přiblížit základní pravdy a dovednosti, které se jim v životě budou víc než hodit. Když je s dětmi navíc začneme i začleňovat do našich životů a ukazovat jim, jaké příjemné změny to jsou, myslím, že kniha splní svůj účel.

Přeji Lence, Honzíkovi a Lásence kouzelný život.
Zuzana Dubinská
Kniha Lásenka a její kouzelná zahrada je nádherná kniha o skutečných hodnotách života. Jen stěží takovou v české dětské literatuře můžeme najít. Většinou knihy osobního růstu pro děti jsou pouze překlady z cizích jazyků a někdy je poznat, že se tam něco v překladu ztratilo. Tato kniha je opravdu psaná s láskou a vědomím toho, aby nás vzdělávala jednoduchým a velmi přínosným způsobem. Velmi jsem se na čtení dětem těšila, protože z každé kapitoly jsem si i pro sebe odnesla poučný návod, jak se k věcem v životě stavět, a co pro to sami můžeme udělat. Takže kniha je opravdu nejen pro děti, ale hlavně pro rodiče, kteří mají jít dětem příkladem, což vnímám, jako složitější úkol. Děti to totiž často zvládají hravě, ale naše vzorce je občas těžké překopat 🙂 Přeji tedy všem rodičům, ať se jim v sebezdokonalování daří !!!

S láskou Jitka
Mgr. Jitka Kovářová

Jaká je kniha uvnitř?

Stáhněte si ukázku
z knihy

Abyste věděli, jestli je forma, kterou píšu opravdu pro Vás a Vaše dítě, připravila jsem pro Vás e-book zdarma, ve kterém naleznete tři nedokončené pohádky.

Najdete v něm malou ukázku knížky pro děti Lásenka a její kouzelná zahrada.

OBJEDNEJTE SI KNIHU LÁSENKA A JEJÍ KOUZELNÁ ZAHRADA PRÁVĚ TEĎ

Lásenka je již nově v tvrdých deskách, obohacena o 26 nových
ilustrací 🙂 a taky o 16 stran. Má tedy nyní 144 stran.

Pokud chcete objevit kouzlo životních hodnot v pohádkových příbězích, klikněte níže.

Kniha Lásenka a její kouzelná zahrada stojí 299,- 
+ poštovné a balné 79 Kč.

OD 20.11. DO 31.12.2019 PLATÍM POŠTOVNÉ ZA VÁS

Možná Vás napadlo pár otázek...

Kdy kniha dorazí do mé schránky?

Knihu odesílá Česká pošta následující den poté, co přijde Vaše platba. Do Vaší schránky by tedy měla dorazit během 2-3 dnů poté, co se Vaše platba připíše na můj účet.

Je možné knihu objednat na Slovensko?

Ano, knihu si můžete objednat také na Slovensko. 

Napadá Vás další otázka? Pište mi na lenka@lenkakertisova.cz a já nebo moje asistentka Sylva Vám co nejrychleji odpovíme 🙂

Začtěte se do článků na mém blogu

Zde na Vás čeká mé osobní sdílení, příběhy, zkušenosti a články ze světa dětí i dospělých. Věřím, že Vám budou inspirací. Začít můžete tady >>